Turnaj o pohár města Petřvald 2014

 

I. TJ Petřvald - Slavoj Rychvald   6:1 (4:1)

Branky: 3'P. Hlavinka - 1:0. 22.'Vangrochovský - 1:1, 28.'S. Kostka, 32.'J. Kolek, 38.'S. Kostka, 63.'L. CHromík, 74.'L. CHromík 

Sestava:P. Jonšta - S.Kostka, J. Karkoška, L. Ligocki, J. Jaglař - O. Cudrák ml., O. Kostka, M. Gorovič, P. Hlavinka - L. Kawulok, J. Kolek Hokejovém způsobem střídali: K. Běla. Připraven byl K. Pokorný - hlavní trenér přípravky. Výborný výkon! 100 zápas odehrál v dresu Hepa P. Hlavinka. Na domácí půdě měl premiéru trenér M. Sikora.

 

II. Slavoj Rychvald - ČSAD Havířov   0:5 (0:4)

14.' Klus - 0:1, 17.' Jašek - 0:2, 35.' Čermák - 0:3, 39.' Hánl 0:4, 54.' Vala - 0:5

 

III. TJ Petřvald - ČSAD Havířov    6:2 (2:2)

8.' Klus - 0:1, 21.' Ftáček - 0:2, 26.' S. Kostka, 27.' K. Běla - 2:2, 46.' L. Ligocki 3:2, 52.' M. Gorovič - 4:2, 55.' L.CHromik 5:2,60.' L.CHromik - 6:2

Sestava: P. Jonšta - S. Kostka, J. Karkoška, L. Ligocki, J. Jaglář - O. Cudrák ml., O. Kostka, L. CHromik, P. Hlavinka - J. Kolek, K. Běla. Hokejovým způsobem střídali: J. Kičerka, M. Gorovič.

Po 2.místě v Doubravě Hepo na domácí půdě suverénně vyhrálo turnaj O pohár města Petřvaldu, jehož záštitu převzala starostka města p.J.Skálová, nenašlo žádného konkurenta. Nejprve si s přehledem poradilo se Slavojem Rychvald, aby ve finále stejně suverénně rozdrtilo     ČSAD Havířov (spadli z 1.A třídy)

 

Turnaj v Doubravě 26,7,2014

Muži obsadili na turnaji v Doubravě druhé místo, když v prvním zápase porazili Inter. Petrovice 1:0 a ve druhém prohráli s domácí Doubravou 2:4.

Hráčů na naší straně bylo minimum, přesněji hodně málo  cheeky . Do hry se proto musel zapojit i trenér Sikora.

 

Letní kemp 2014

Už je kemp za námi. Škoda crying.  Letos se poprvé konal letní fotbalový kemp pro mladší a starší přípravku HEPA ve dnech 28. a 29. června. Trenéři objednali výborné počasí, neboť po oba dva dny svítilo sluníčko.

V sobotu ráno se konal sraz na hřišti v 9 hodin a rodiče se ihned po příjezdu dali do stavění stanů. Už toto byl zážitek. Někteří rodiče potřebovali několik pokusů ke zdárnému složení stanu smiley. Poté oficiálně začal kemp. Kluci si zatrénovali a zahráli fotbálek, a také proběhly soutěže fotbalových dovedností. Odpoledne dorazili rodiče, kteří se zúčastnili zápasu proti svým dětem. Zápasy to byly krásné, padlo mnoho gólů a všichni se příjemně pobavili. Večer byl v duchu volné zábavy, ať již pro děti nebo dospělé.  Na programu bylo grilování klobásek, o které se postaral trenér Kamil Pokorný  (velice dobrá práce- klobásky byly fakt dobré), a dále se venku na plátně promítal zápas z MS 2014 Brazílie - Chile.

V neděli některá ranní ptáčata šla ihned na hřiště si zakopat, ostatní si hrála na schovávanou a další podobné hry. V 11 hodin proběhly další zápasy rodičů proti malým hepákům. Myslím, že srandy na hřišti bylo až až. Doufáme, že se bavili i ti, co nehráli. Ve 12 hodin proběhlo vyhlašení fotbalistů sezóny 2013/2014. Všichni fotbalisté obdrželi diplomy a někteří k tomu dostali medaile. Všichni byli určitě spokojeni. Vyhlášení fotbalistů si nenachal ujít ani předseda klubu p. Pavel Gorovič, který každému fotbalistovi osobně pogratuloval. Děkujeme mu za účast yes.  Poté si kluci zašli ještě na oběd, kde také potom obdrželi drobné sladkosti, a tím byl kemp ukončen.

Touto cestou bych snad za všechny rodiče poděkoval trenérům, kteří se zasloužili o tuto pěknou a vydařenou akci. Především děkujeme autoru myšlenky o uspořádání kempu trenéru Kamilu Pokornému a dále trenérům Martinu Stavařovi, Robertu Milianovi a Pavlu Kačorovi. A také velký dík všem /maminkám a tatínkům/, kteří se starali o to, aby vše proběhlo v pořádku. Ať již šlo o zásobování, vaření, službu v bufetu atd. Děkujeme a budeme doufat, že se dočkáme druhého ročníku  cheeky.  Myslím si, že dle spokojenosti dětí by si to tato akce zasloužila.

Fotografií je mnoho a snad ještě další doplním, proto nejsou přímo ve fotogalerii, ale je zde odkaz http://hepak.rajce.idnes.cz/Fotbalovy_kemp_2014_cerven

Pavel  Marenčák

 

 

Jarní rozhovor s předsedou klubu a hlavním trenérem dorostu

p. Pavlem Gorovičem

Vítám u rozhovoru p. Goroviče a hned se ptám:

  • Na co se mohou diváci a fanoušci TJ Petřvald těšit na jaře? Je připravena na jaro nebo na letošní rok nějaká rekonstrukce, výstavba či nákup nových potřeb?

Rekonstrukce přímo ne, ale jak jistě neuniklo pozornosti návštěvníkům areálu Hepa, došlo k radikálnímu prořezu již starých stromů (topoly v zadní části, břízy v přední části areálu). Tyto stromy musíme do budoucna nahradit jinou – mladou zelení. Také jsem byl informován, že někteří rodiče chtějí pomoci s obnovou vnitřního zázemí budovy Hepa – šatny, wc, sprchy a chtějí vyvolat na našem městském úřadě jednání o finanční příspěvek na již zmíněné zázemí. Co se týká nákupu nových věcí, tak se počátkem roku nakoupily sportovní potřeby pro některá družstva.

 

  • Jaká je celková atmosféra v klubu? Ať již po stránce sportovní, finanční stability, personální obsazenosti.

Atmosféra v klubu bych řekl, že je dlouhodobě stabilizovaná, i když občas samozřejmě dochází k různým problémům. Po sportovní stránce bych konstatoval, že nejmladších fotbalistů stále přibývá. U těch starších se konečně začalo bodovat, no a ti nejstarší mají po podzimu našlápnuto postoupit o soutěž výše. To jsou dohromady velice potěšující informace. Finanční stránka je asi dlouhodobě největší problém. Sponzoři nemají valný zájem podporovat sportovní činnosti, vyjma těch dlouholetých sponzorů, kteří s naším klubem spolupracují. Samozřejmě největším „sponzorem“ je naše město, které nám přispívá nejvíce. Avšak momentálně došlo k úpravám pravidel pro přidělování dotací – týká se to termínu schválení a přidělování dotací (v minulosti leden a nyní květen) a logicky tento posun termínu o čtyři měsíce nám fotbalistům a jejich fandům udělal velký fičák.

Co se týká lidí, kteří se točí v úzkém kruhu, mám na mysli trenéry, vedoucí nebo i ty kteří pomáhají třeba přípravou a obsazením „klubovny“, grilováním atd, tak upřímně rádi mezi sebou přivítáme nové tváře. Navíc jsem byl již dopředu informován některými trenéry, že po sezóně končí.

 

  • Byl jste letos spokojený se zimní přípravou dorostu a mužů?

Když vyhraje mužstvo pohár na jakémkoli turnaji, mám na mysli Pohár starosty Orlové, musí být spokojen nejen předseda klubu, ale i každý fanoušek klubu. Co se týče dorostu, je zimní příprava vždy problém. Malé prostory „starých“ tělocvičen na školách jsou problémem nejen dorostu, ale ostatně všech družstev, a přitom naše škola disponuje velkou tělocvičnou, do které nás ovšem nepustí. Z toho jsem hodně smutný. Vždyť skoro všichni naši fotbalisté jsou žáci této školy anebo její odchovanci. No a když se vrátím k dorostencům, v zimní přípravě porazili stejně staré hráče z Havířova i Orlové v přípravných utkáních, a to mě těší.

 

  • Kdo nebo co Vás v přípravě nejvíce překvapilo, zklamalo nebo naopak potěšilo?

Spíše potěšilo, ale to jsem již zmínil v předešlé odpovědi.

 

  • Jaké změny se během zimy udály v hráčských kádrech?

V mužstvu mužů nedošlo ke změnám, kádr se do jisté míry zdá stabilizovaný. Po podzimní části soutěže první místo ve své skupině respektive třetí po sloučení skupin a sečtení bodů ve finálové skupině o postup. Zimní příprava byla navíc okořeněná turnajovým pohárem. Jak říkám, mužstvo se zdá být stabilizované, nechme se tedy překvapit, co bude dál.

V družstvu dorostu došlo k velkým změnám. Ze školních kamarádů na středních školách se ve čtyřech případech stali spoluhráči v dresu Hepa, no a na poslední chvíli přestupního termínu se nám přihlásil se zájmem u nás hrát jeden dorostenec, který se přistěhoval. Tedy posílili jsme o pět hráčů: dva z Orlové, po jednom z Doubravy, Ostravy a Horní Suché. De facto nám nikdo během této sezóny neodešel.
 

  • Na jakém postu, případně v jaké herní činnosti Vás v přípravných zápasech tzv. nejvíce tlačila bota?

Jestli máte na mysli dorost, tak pata tlačí snad všude. (smích)

Co se týká mužů, snad asi otázka spíše na trenéra mužů. (smích)

 

  • Co očekáváte od jarní části soutěže dorostu? Oproti podzimu mají zatím kluci velice dobrý vstup do jarní části. Dávají dost gólů. V čem vidíte tento posun?

Zdá se, že hráči, kteří přišli, do kolektivu vcelku zapadli, tím pádem bych řekl zdravá konkurence. Po třetím kole sedm bodů, v jarní tabulce třetí místo, celkově momentálně v rozehrané sezoně desátí, myslím si, že to je super. Věřím, že pokud nedojde k nějakým dlouhodobým nemocem má momentálně mužstvo na vrchní půlku tabulky, ale sezóna je dlouhá.

 

  • A co očekáváte od jarní části soutěže mužů? První jarní kolo asi nyní odhalilo slabiny.

Po dobrých výsledcích v podzimní části pro mne sprcha. Věřím, že to kluci zvládnou. Také u nich je daleko do konce a možná je dobře, že se ukázaly slabiny teď, a proto se na ně dá ještě reagovat. Samozřejmě očekáváme všichni postup, a pokud se to snad nepodaří, tak minimálně já očekávám, že předvedený výkon bude adekvátní mužstvu hrajícímu o postup.

 

  • S jakým umístěním budete po sezoně spokojený ať už u dorostu nebo u mužů?

U dorostu, jak jsem řekl výše vrchní část tabulky, tedy do sedmého místa, ale velmi by mě potěšilo i páté místo. (smích)

Co se mužů týče – první místo, ale i druhé místo je hezké, ne sice postupové, ale když se bojuje a hraje líbivý tvořivý fotbal, který přitahuje do ochozů fanoušky a diváky, tak jsem přesvědčen, že se to dá překousnout.

 

  • Nyní k těm mladším – žákům a přípravkám.  Jak jste spokojený s jejich výchovou v klubu a jejich reprezentací v turnajích nebo soutěžích? 

Velice příjemně jsem překvapen výsledky podávanými přípravkami. Je vidět, že kluky to baví a něco v nich je. Bohužel jsem přímo nemohl vidět jednotlivé turnaje, ale šot na stránkách Hepa jsem viděl. Opravdu velice potěšující, že nám stále rostou šikovní fotbalisté. Co se mladších žáků týče, věřím, že jejich neúspěchy v utkáních jsou dočasné. Viděl jsem první zápas jarní části, kdy nastoupili ml. žáci proti Lok. Petrovice (momentálně první), nevedli si špatně, hráli dlouho vyrovnaný zápas a nakonec prohráli 2:5.

        Děkuji Vám za rozhovor a budu se těšit na další setkání      Pavel  Marenčák  duben 2014

 

Oslavy 80. let TJ Petřvald

Tak máme za sebou zakončení sezóny a oslavy 80. let klubu.

Počasí nám vyšlo dokonale. Po noční deštové přeháňce bylo dobře dýchatelno a sluníčko tolik nesvítilo, což bylo pro fotbal ideální.

Dopoledne si kluci jak z mladší, tak i ze starší přípravky zahráli proti rodičům. O výsledek vůbec nešlo. Všichni hráli pro radost a na hře to bylo patrné. Byla to velká zábava. Po zápasech následovalo vyhlášení hráčů sezóny. Všichni dostali nádherné medaile k výročí klubu, diplomy a další odměny. Myslíme si, že kluci byli spokojeni. Zde je nutné poděkovat i všem trenérům za jejich celoroční práci s našimi kluky, za to, že kluky něco naučili a také za velmi dobré výsledky, především v jarní části.

Odpoledne se hrálo utkání našich dorostenců proti juniorce Baníku Ostrava-  ženy. Po nástupu těchto aktérů s našimi malými fotbalisty se odehrál fotbal, ve které se skóre často měnilo. Nejprve vedli naši Hepáci a poté převzaly také iniciativu holky Baníku. Nutno podotknout, že i někteří naší dorostenci hráli za holky, které dorazily v menším počtu. Přestávku vyplnily hrou naše přípravky.

Poté následovala hlavní část oslav. Utkání starých gard HEPA a Vítkovic. Staří pardálové slavnostně nastoupili opět s našimi kluky z přípravky. Slavnostní nástup, společné focení, předání dárků a poté byl proveden slavnostní výkop místostarostou. Zápas určitě nebyl hráči vypuštěn. Hrálo se skoro na 100%. Bohužel Vítkovice nám neudělali radost. Od začátku vedly a toto vydrželo až do konce. Naše strará garda se snažila, ale bohužel mistři z Vítkovic nám nedali šanci na výhru. I tak všichni aktéři předvedli krásný fotbal.  Opět přestávku vyplnili naši malí Hepáci krátkým zápasem.

Mezitím co se hrálo,  byla možnost občerstvení se a proběhla také bohatá tombola. Další aktivity pro naše děti byly např. skákací hrad či jízda na koních. Hrubý odhad diváků byl cca 250. Oslavy proběhly v klidném a zábavném duchu. Děkujeme všem zainteresovaným, kteří se na oslavách podíleli.  (p.m.)

nahlášená sestava Vítkovic - mistři ČSSR 1986 - Vlk L., Karas M., Onufer M., Orel K., Šmíra K., Malchárek Z., Králík I., Baránek J., Stařičný V., Dostál S., Keler B., Zajíc R., Papuga K., Baranek M.

 

 

Níže uvedené věci se týkají především našich nejmladších fotbalistů.

Pokřik

Cigi hej, caga hej, cigi caga, cigi caga, hej hej hej

Bumbára, bumbára, bumbára lista

Bumbára, bumbára, bumbára lista

Kasafili, kasafili, fí fá fó, fí fá fó

 

Pravidla kabiny

            Hráči   

-           Musí docházet včas na tréninky, zápasy a smluvené akce

-           Nesmí používat nadávky a vulgární slova

-           Musí poslouchat trenéra

-           Musí být kamarádi – vzájemně se povzbuzovat

-           Po každém úspěšném zápase musí mít pokřik

-           Nikdo před zápasem  nemluví o prohře

 

           Ostatní a rodiče nesmí

-          Vynucovat si zařazení hráče do sestavy mužstva

-          Volat k sobě hráče a radit jim, jak mají hrát

-          Po ukončení utkání 5 minut vstupovat do kabiny

-          Pokřikovat na rozhodčí 

 

SPRÁVNÝ FOTBALISTA:

 

1) TRÉNUJE... PRAVIDELNĚ, POCTIVĚ A JAK NEJLÉPE UMÍ

2) POSLOUCHÁ TRENÉRA...VŽDY, KDYŽ K TOBĚ MLUVÍ

3) HRAJE FAIR-PLAY

4) NEVZDÁVÁ SE... VĚŘÍ SI A BOJUJE

5) DOVEDE VYHRÁVAT I PROHRÁVAT

6) NEHLEDÁ VÝMLUVY PŘI PROHŘE

7) CENÍ HRU VÝŠE NEŽ VÝSLEDEK

8) HRAJE ZA CELÝ TÝM, NIKOLIV JEN ZA SEBE

9) RADUJE SE Z GÓLU SPOLEČNĚ S CELÝM TÝMEM

10) RESPEKTUJE SOUPEŘE I ROZHODČÍ

 
 
 
 
TOPlist