Sezóna 2011/2012

Naši borci turnajem v Českém Těšíně ukončili sezónu turnajové soutěže 2011/2012. Zúčastnili se celkem 10 turnajů.

Celkově odehráli v soutěži 26 zápasů s výsledkem - 6 výhry a 20 proher, skóre 62 : 201

(podzim 3 výhry a 10 proher, skóre 31:97, jaro 3 výhry a 10 proher, skóre 31: 104)

Nejlepší výsledek - Petřvald - MFK Havířov B  9:1, nejhorší výsledek - Petřvald - MFK Karviná A  0:20

Na turnajích hráli: brankáři- střídavě Zborovský / Pokorný, v poli Fajkoš, Kuzma, Pokorný, Štachel, Čarnecký, Dvořáček, Marenčák, Milian, Gawlas, Sobek, Durczok, Rusoň, Dřímal, Lach, Klos

5. jarní turnaj- pořádal Český Těšín  6.6.2012

TJ Petřvald - Bohumín   2:5 (poločas 1:3) góly za HEPO Sobek M., Milian O.

TJ Petřvald - Český Těšín   3:7 (2:3) góly za HEPO Fajkoš O., Sobek M., Štachel L.

Sestava- Pokorný D., Fajkoš O., Marenčák R., Milian O., Čarnecký P., Sobek M., Štachel L., Dvořáček L., Kuzma K.

4. jarní turnaj- pořádal MFK Karviná  30.5.2012

TJ Petřvald - MFK Karviná B   2:5  góly za HEPO Marenčák R., Štachel L.

TJ Petřvald - MFK Karviná A   0:10

3. jarní turnaj- pořádal MFK Havířov B 19.5.2012

TJ Petřvald - MFK Havířov B      6:3 (poločas 3:3) góly za HEPO 2x Štachel L., 2x Fajkoš O., Marenčák R., Zborovský J.

TJ Petřvald - Slavia Orlová A     3:6 (1:3) góly za HEPO 3x Štachel

TJ Petřvald - Horní Suchá          0:10

Sestava- Pokorný D., Fajkoš O., Marenčák R., Milian O., Čarnecký P., Sobek M., Zborovský J., Klos M., Štachel L.

2. jarní turnaj- pořádal TJ Petřvald 5.5.2012

TJ Petřvald - Orlova B        5:1  góly za HEPO 2x Štachel L., Fajkoš O., Marenčák R., Sobek M.

TJ Petřvald - Horní Žukov   5:4 góly za HEPO 2x Marenčák R., 2x Štachel L., Kuzma K.

TJ Petřvald - Dětmarovice  0:11

Sestava- Pokorný D., Fajkoš O., Kuzma K., Milian O., Čarnecký P., Štachel L., Marenčák R., Dvořáček L., Sobek M., Lach D.

1. jarní turnaj- pořádal Sj Rychvald 19.4.2012

MFK Havířov A - TJ Petřvald   11:2 (poločas 7:2)  góly za HEPO Sobek M., Štachel L.

Těrlicko           - TJ Petřvald   19:0 (14:0)

Sj Rychvald     - TJ Petřvald   12:3 (7:1)     góly za HEPO 2x Štachel L., Kuzma K.

Sestava- Zborovský J., Čarnecký P., Milian O., Kuzma K., Sobek M., Štachel L. Dvořáček L., Lach D.

Vítěz turnaje- Těrlicko, poslední 8. místo TJ Petřvald

Hrálo se systémem 1x 10 min, 4+ brankář, konečné pořadí určovalo počet vstřelených branek nikoliv body za výhry.

Zimní halový turnaj - pořádala Orlová  3.12.2011

TJ Petřvald - Orlová  0:2

TJ Petřvald - Dětmarovice  0:4

TJ Petřvald - Rychvald  1:4   gól za HEPO   Pokorný D.

TJ Petřvald - Těrlicko  0:3

TJ Petřvald - Horní Suchá  0:8

Sestava: Zborovský, Sobek, Marenčák, Pokorný, Fajkoš, Kuzma, Rusoň, Mudroch, Gawlas, Čarnecký a Milian

Ostatní zápasy: ORL- DĚT 2:2, ORL-RYCHV 1:0, ORL-TĚR 1:0, ORL-H.S. 3:0, DĚT- RYCHV 3:0, DĚT-TĚR 1:0, DĚT-H.S. 3:1, RYCHV-TĚR 0:1, RYCHV-H.S. 2:0, TĚR-H.S. 4:0    Vítěz- Dětmarovice, 2. místo Orlová, 3. místo Těrlicko

5.turnaj - pořádal Český Těšín  29.10.2011

Český Těšín - TJ Petřvald  6:5   góly za HEPO   3x Fajkoš O., Dvořáček L., Marenčák R.

TJ Petřvald - FK Bohumín  3:1   góly za HEPO  2x Marenčák R., Dvořáček L.

Sestava: Pokorný, Fajkoš, Kuzma, Dvořáček, Marenčák, Milian, Čarnecký, Štachel a Sobek

4.turnaj - pořádal MFK Karviná A  12.10.2011

MFK Karviná B - TJ Petřvald  5:3   góly za HEPO Dvořáček L., Štachel L., Fajkoš O.

MFK Karviná A - TJ Petřvald  20:0

Sestava: Zborovský, Čarnecký, Fajkoš, Dvořáček, Pokorný, Kuzma, Marenčák, Štachel, Milian a Sobek

3.turnaj - pořádal MFK Havířov B  2.10.2011

Horní Suchá - TJ Petřvald  9:0

Orlová A - TJ Petřvald  4:1   gól za HEPO Štachel L.

TJ Petřvald - MFK Havířov B  9:1   góly za HEPO 4x Štachel L., 2x Kuzma K., Marenčák R., Čarnecký P., Pokorný D.

Sestava: Zborovský, Čarnecký, Dvořáček, Pokorný, Kuzma, Marenčák, Štachel, Milian, Sobek a Durczok

2. turnaj - pořádal TJ Petřvald  17.9.2011

TJ Petřvald - Orlová B  1:6   gól za HEPO Kuzma K.

Horní Žukov - TJ Petřvald  2:3   góly za HEPO Fajkoš O., Gawlas J., 1.vlastní

Dětmarovice - TJ Petřvald  15:1   gól za HEPO Fajkoš O.

Sestava: Pokorný, Gawlas, Kuzma, Fajkoš, Marenčák, Dřímal a Sobek

1. turnaj - pořádal Sj Rychvald  2.9.2011

MFK Havířov A - TJ Petřvald  9:1   gól za HEPO Fajkoš O.

Těrlicko - TJ Petřvald  14:1   gól za HEPO Štachel L.

Sj. Rychvald - TJ Petřvald  5:3   góly za HEPO 2x Kuzma K., Fajkoš O.

Sestava: Zborovský, Pokorný, Rusoň, Fajkoš, Milian, Kuzma, Gawlas, Štachel, Dvořáček a Sobek

Hodnocení zápasů

Turnaj v Českém Těšíně 6.6.2012

Turnaj proběhl v krásném sportovním areálu v Českém Těšíně na umělé trávě. HEPO zde odehrálo poslední turnaj sezóny 2011/2012. Kluci nastoupili nejprve proti Bohumínu. Zápas začal z naší strany pasivně. Hepáci jako vždy potřebují nějaký čas na nastartování. Bohužel v těch chvílích soupeř skóroval. Poté se hra vyrovnala, a bohužel soupeř (tak jako mnohokrát v sezóně měl více štěstíčka) dával víc gólů než naši. Poločas 1:3. Druhý poločas byl v podobném duchu. Naši i proměnili nařízenou penaltu, kterou dal Ondra Milian. Hra se přelévala ze strany na stranu v rychlém tempu. Konečný stav 2:5 byl za předvedenou hru krutý. Druhý zápas proti Českému Těšínu byl hodně podobný. Soupeř nám nejprve utekl na skóre 0:3, hepáci dřeli a snížili na skóre 2:3, a potom kdy už měli velký tlak na soupeře,přišly smolné góly, a kluci to trochu ke konci odevzdali. Některé góly byly opravdu hodně smolné, např. než se naši v poli vystřídali, tak soupeř rozehrál a dal gól, anebo po břevnu, kdy míč letěl nad bránu, potom spadl na zem a s rotací spadl do naší brány. Opravdu smůla. Pochválil bych Martina Sobka za pěkné góly.

Turnaj v Karviné 30.5.2012

Turnaj se odehrál na hřišti MFK Karviná. HEPO se postupně utkalo s MFK Karviná B a MFK Karviná A. První zápas s MFK Karvinou B jsme začali velmi dobře. Zatlačili jsme soupeře ihned na jejich polovinu a nápor jsme korunovali gólem Ríši Marenčáka. Potom přišla další šance v podobě naší penalty. Bohužel Lukáš Štachel neproměnil. Toto jako by nabudilo soupeře a postupně přebíral aktivitu. Přišly góly soupeře. I přesto byl zápas velmi vyrovnaný. Šance byly na obou stranách. Bohužel pro nás, soupeř proměnil skoro každou šanci. My jsme pouze snížili po pěkné kombinaci. Konečný stav 2:5. I tak byl zápas velmi pěkný, bojovnost našim nechyběla. Další zápas byl proti Karviné A, která nám nadělila na podzim hrozivých 20 gólů. Tentokrát ale v zápase, který nakonec skončil po poločasech 0:5 a 0:5 (konečný stav 0:10) naší prohrou, byl vidět posun v naší hře oproti podzimu. I když soupeř postupně zvyšoval skóre, naši nesložili zbraně. Stále soupeře napadali a některé brejky mohly skončit v síti soupeře. Veliká škoda neproměněných šancí.  Zodpovědný výkon všech hráčů. Jako komentátor bych pochválil za výkon R. Marenčáka a O. Miliana za jejich bojovnost, urputnost v soubojích. (P.M.)

Turnaj v Havířově 19.5.2012

Turnaj pořádal klub MFK Havířov B. Byla sobota, slunečno a hlavně teplo. Turnaj se pořádal na dvou hřištích a tedy probíhal velmi rychle. V podstatě kluci odehráli všechny 3 zápasy v kuse, bez větší pauzy. První zápas jsme odehráli proti MFK Havířov B. V tomto zápase jsme se rychle dostali do vedení a po dvou minutách jsme již vedli 2:0. Poločas byl v režii našich, ale po zbytečných chybách skončil 3:3. Druhý poločas jsme zase začali lépe a ihned jsme skórovali- 4:3. Potom hra byla vyloženě na našich kopačkách. Mnoho pokusů vstřelit gól, mnoho šancí, ale góly se podařilo vsítit až v závěru, kdy v posledních dvou minutách jsme dali 2 góly. Naši zaslouženě vyhráli 6:3. Soupeř se v druhém poločase ani nedostal k naší bráně, a pokud ano, měli jsme tam jistotu- Davida Pokorného. Druhý zápas byl proti rivalovi z Orlové- Slavii A. Orlová nám dala gól v první minutě. HEPO se ale nesložilo, a ihned udeřilo. Druhá minuta stav 1:1. Potom jsme nechali hrát soupeře jejich hru. Zbytečně jsme ztráceli míče a soupeř toho začal využívat. Konec poločasu 1:3. Kluci jako by nevěděli jak na ně. Lehkost z prvního zápasu zmizela. Těžce se dostávali k bráně soupeře. Ve druhém poločase soupeř zvyšoval skóre až do stavu 1:5. Potom přišla chvíle HEPA. Alespoň kluci zkoridovali výsledek na konečných 3:6. Orlová byla silným soupeřem, ale naši kluci ke konci předvedli opět kvalitní hru, kdy pěknými výpady dělali obraně Orlové velké problémy. Třetí zápas s Horní Suchou už byl nad síly našeho celku. Kluci evidentně už nemohli. Spíše to odchodili. David v bráně se snažil, ale obrana mu moc nepomáhala, a tak soupeř pouze navyšoval skóre. Ani náš útok nevěděl jak ohrozit bránu soupeře. Poločas 0:5, konečný stav 0:10.  Z hráčů bych ocenil O. Fajkoše, který toho odehrál opravdu moc a moc. Na hřišti byl skoro neustále.

Turnaj v Petřvaldě 5.5.2012

Po velmi neúspěšném turnaji v Rychvaldě, kdy naše mladší přípravka prohrála všechny 3 zápasy s hrozivým skórem 5:42, jsme vkládali větší naděje do domácího turnaje. Ten se uskutečnil v sobotu 5.5.2012, kdy po deštivé noci nám slunce dopřálo pěkné dopoledne. Turnaje se zúčastnili: HEPO Petřvald, Horní Žukov, Dětmarovice a Slavia Orlová B. Turnaj jsme začali s Orlovou B. Naše družstvo se ukázalo ve velmi dobré formě ihned od prvních minut. Všichni naši kluci předváděli krásné kombinace a dávali i hezké góly. Naše obrana nepustila soupeře vůbec k bráně a blokovala všechny jejich střelecké pokusy. Obránci také přesně přihrávali útočníkům, kteří z toho těžili. Ti neustále posílali nebezpečné střely na soupeřovu bránu. Nejkrásnější gól zápasu dal Fajkoš O., který se mu povedl z přímého volného kopu. Nádherná šibenice jako od Beckhama. Naopak nesmolnější gól padl do naši brány. Brankář soupeře výkopem od jejich brány nám dal gól přes celé hřiště. Zápas skončil pěkným výsledkem 5:1. Druhým naším soupeřem byl Horní Žukov. Toto byl houževnatější soupeř. I přes naše neustálé vedení v zápase, soupeři stále nic nevzdávali a stále dotahovali pro ně nepříznivý výsledek. I když naši kluci měli kvalitativní převahu, nakonec byli rádi za odpískaný konec zápasu, protože se začali trochu bát o výsledek.  Konečný stav 5:4. Posledním soupeřem byly Dětmarovice, které mají v kádru i reprezentanty našeho kraje a patří vždy na turnajích k favoritům, Naši kluci alespoň drželi slušný výsledek do konce prvního poločasu, který skončil 0:4. Konečný stav zápasu 0:11 už tak příznivý nebyl. HEPO skončilo na domácím turnaji druhé za Dětmarovicemi.

Jako nezávislý komentátor bych chtěl trochu vyzdvihnout výkon O. Fajkoše za bezchybnou práci v obraně, dále za mnoho super zákroků v bráně D. Pokorného a v útoku L. Štachla (takový malý T. Řepka, jde zaprutile do všech soubojů. které málokdy prohraje).    P.M.

Tento turnaj probíhal v krásné sportovní hale při ZŠ v Horní Suché. Turnaje se účastnilo 8 celků: HEPO Petřvald, Horní Suchá, Těrlicko, Český Těšín, Rychvald, Orlová, Horní Žukov a Karviná. Turnaj se hrál systémem 1x 10 min, 4 hráči + brankář, střídání hokejově, konečné pořadí družstev určilo jen počet více vstřelených branek nikoliv body za výhry či remízy.

Nejprve jsme nastoupili proti Českému Těšínu. Naši kluci než se pořádně rozkoukali, tak prohrávali. Vypadalo to, jako by kluci ještě spali. Vůbec jsme se nedostali do šance. Soupeř pouze navyšoval skóre na konečných Petřvald - Č.Těšín 0:4. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti tradičně silné Orlové. Kluci dlouho drželi alespoň bezbrankový stav, který se nakonec ale v sedmé minutě zápasu zlomil a nakonec jsme prohráli Petřvald - Orlová 0:2. Ve třetím zápase kluci konečně zabrali, začali více běhat, občas i soupeře zatlačili na jeho polovinu. Ovšem stále pramálo šancí na vstřelení gólu, které v tomto systému turnaje byl ten nejdůležitější, a proto konečný výsledek Petřvald - Horní Suchá 0:0 moc neřešil. Další zápasy jak s Karvinou 0:3 a s Těrlickem 0:5 byly v podobném duchu. Soupeř nás dostával pod tlak a my naopak opravdu neměli ani šance na zkorigování výsledku. Naše občasné brejky neměly šanci na úspěch. V předposledním zápase se kluci zase pěkně předvedli. Šance v zápase s Rychvaldem jsme občas měli, ale opět výsledek 0:0 nic neřešil. Výkon který předvedli s Rychvaldem byl pěkný, a proto jsme čekali v posledním zápase se Žukovem, že již snad prolomí smůlu a nějaký gól vstřelí. Žukov nás nakonec ale přehrál, a to když již v první minutě střelil vedoucí gól. Žukov ještě přidal jeden gól a výsledek zápasu určil na konečných Petřvald - Žukov 0:2.

Na tomto turnaji jsme se tentokrát nedočkali ani žádného individuálního ocenění. Proto bych dle mého názoru vyzdvihl z kluků výkon Davida Pokorného, který předvedl několik opravdu krásných obranných zákroků a občas i dostal přitom několik bolestivých ran.    P.M

Zimní halový turnaj v Orlové 3.12.2011

Pomalu za ranního svítání, tedy v 7:20 hod :-), jsme všichni vyrazili na zimní halový turnaj do Orlové.  Turnaj se konal v hale gymnázia. Turnaje se účastnili celky Orlové, Dětmarovic, Rychvaldu, Horní Suché, Těrlicka a nás- HEPA Petřvaldu. Turnaj jsme otevírali my, zápasem proti domácí Orlové.

1. poločas zápasu byl pro naš kluky trápením. Nedostali se vůbec na polovinu soupeře, nevytvořili si žádné šance. Jediné ohrožení z naší strany byl rohový kop ke konci poločasu. Soupeř nám v první půli nadělil jeden gól. 2. poločas byl stejný, polovina hřiště byla pro nás zakletá. Soupeř měl navrch a k tomu neproměnil spoustu šancí. Dali nám opět 1 branku.   Petřvald - Orlová 0:2 (0:1, 0:1)

Druhý zápas proti Dětmarovicím probíhal úplně stejně jako ten první. Z našeho týmu nikdo nevynikal. Polovina hřiště byla opět pro nás zakletá. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:3, druhý poločas bez zjevného zlepšení 0:1.  Petřvald- Dětmarovice 0:4 (0:3, 0:1)

Všichni jsme doufali, že tak jako na každém turnaji, potřebujeme delší čas na pořádný rozjezd. Šlo vidět, že naši kluci nejsou zvyklí na velkou tělocvičnu a proto nám přihrávky dělaly velké probémy.

Třetí zápas proti Rychvaldu byl již lepší. Šlo vidět zlepšení, ale akce stále žádné. Většinou jsme se pouze bránili. Poločas jsme prohráli 0:2. Ve druhém poločase jsme se dočkali. Brankář hostů udělal chybu a kopali jsme penaltu. Postavil se k míči David Pokorný a dal. Góóól. I tak jsme druhý poločas opět prohráli 1:2. Petřvald- Rychvald 1:4 (0:2, 1:2)

Čtvrtý zápas jsme sehráli proti Těrlicku. Hra již byla dobrá. I my jsme začali útočit. Bohužel žádná střela se nepovedla tak, aby ohrozila bránu soupeře. Petřvald- Těrlicko 0:3 (0:2, 0:1)

Pátý zápas byl pro nás rozhodující. Hráli jsme proti Horní Suché. Oba celky byly před tímto posledním zápasem bez bodu a skóre pouze o jeden gól ve prospěch H. Suché. Jakákoliv naše výhra by nás dotlačila alespoň na páté místo. Kluky jsme se snažili vyburcovat k dobrému výkonu.

Záčátek zápasu- dvacátá vteřina a dostáváme gól. Naše šance padají. Projevuje se mnoho individuálních chyb. Přichází ovšem i naše šance- kopeme penaltu- opět po chybě brankáře. Staví se k míči Ota Fajkoš- střílí. Bohužel přímo do středu brány, kde stál brankář. Skóre se nemění. Škoda. Další průběh zápasu byl v režii soupeře. Petřvald- Horní Suchá 0:8 (0:3, 0:5)

Na konci turnaje jsme převzali diplom za 6. místo a také jedno individuální ocenění- nejmenší a nejlepší hráč turnaje - Richard Marenčák.   Jako jeho otec jsem měl velkou radost.

Turnaj v Českém Těšíně 29.10.2011

V prvé řadě bych chtěl klukům poděkovat za předvedený výkon. Na krásném stadionu v Českém Těšíně jsme odehráli naše nejlepší zápasy, jen škoda, že nedorazil třetí soupeř Doubrava, kterého by jsme určitě s předvedenou hrou porazili. S naším prvním soupeřem domácím Českým Těšínem jsme hráli vyrovnaný zápas. Skóre se přelívalo z jedné strany na druhou. Na konci nám chybělo pověstné štěstíčko, kdy jsme mohli utkání dostat na naší stranu. To se bohužel nepovedlo. Výsledek Český Těšín - TJ Petřvald  6:5

Naším druhým soupeřem byl Bohumín.Opět jsme hráli vyrovnaný zápas, první poločas skončil 1:1, ale ve druhém poločase jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Přidali jsme dvě branky a na světě bylo naše letošní třetí vítězství. Bohumín - TJ Petřvald 1:3

Turnaj v Karviné 12.10.2011

Ve středu 12.10.2011 proběhl další z turnajů mladších přípravek. Tentokrát jsme jeli do Karviné na stadion Kovony.

Sehráli jsme dvě utkání. Nejprve s MFK Karvinou B a poté s MFK Karvinou A.

V prvním utkání naši předvedli kvalitní výkon s pěknými akcemi. Dvakrát jsme v utkání vedli. Nejprve 1:0 a poté 2:1. Potom jsme po zbytečných chybách inkasovali. Šance byly i na naší straně, ale bohužel je naší borci neproměnili. Hepáci měli v celém utkání mírně navrch, ale bohužel přišla prohra. Konečný výsledek  MFK Karviná B - TJ Petřvald 5:3.

Ve druhém utkání ..... fanoušky- rodiče bolely oči.  Kluci se snažili, ale pomalu jim docházely síly. Kluci se moc nedostávali k bráně soupeře, pouze jsme lovili míč z naší sítě.  Výsledek MFK Karviná A - TJ Petřvald 20:0.

Turnaj v Havířově 2.10.2011

V sobotu 2.10.2011 proběhl další turnaj za účasti našich fotbalistů na stadionu v Havířově - Šumbarku.

Utkali jsme se postupně s Horní Suchou, Slavií Orlovou A  a MFK Havířovem B.

První utkání s Horní Suchou se klukům moc nepovedlo, i když bojovnost nechyběla.  Horní Suchá - Petřvald   9:0

Ve druhém utkání šla vidět již větší rozehranost a kluci uhráli pěkný výsledek proti silnému soupeři.  Orlová A - Petřvald 4:1

Ve třetím utkání měli naši jednoznačnou převahu a přehráli soupeře po pěkných gólech.   Petřvald - Havířov B  9:1